Falownik SX2000
Wektorowy
Falowniki wektorowe serii SX2000 dzięki oparciu w nich sterowania o system wektorowy, gwarantują możliwość bardzo precyzyjnej kontroli prędkości obrotowej silnika i stałości momentu obrotowego, w całym zakresie pracy.
Falowniki marki Sanyu serii SX2000 należą do grupy nowoczesnych i stworzonych z myślą o wysokiej jakości przemienników częstotliwości. Sterowanie wektorowe w praktyce oznacza, że zarówno przy małych, jak i wysokich częstotliwościach, falowniki wektorowe z taką samą dokładnością regulują i mogą utrzymać na stałym poziomie moment obrotowy silnika.
Zastosowanie
Korzyści
Właściwości
Galeria zdjęć
Charakterystyka
Energooszczędny: funkcja „energy-saving”
Sterowany wektorowo lub skalarnie
Wejście enkoderowe 100kHz
RS485, protokół kom. Modbus RTU, ASCII
Wbudowany prosty sterownik PLC oraz regulator PID
Wyjście cyfrowe
Funkcja „lotny start”
Zegar czasu
Multi speed – technologia zadawania do 16 prędkości silnika
18 rodzajów zabezpieczenia
Samodzielne dostosowanie się przemiennika do bieżącego obciążenia
Wyświetlacz LED
6 wejść cyfrowych
2 wyjście przekaźnikowe
Wejście analogowe 0-10V, 0/4-20mA
Funkcja „Emergency Stop”
Dodatkową zaletą falowników wektorowych SX2000 jest możliwość pracy w trybie skalarnym. Przemienniki częstotliwości tej serii produkowane są do mocy 400kW, dzięki czemu znajdują zastosowanie w różnorodnych gałęziach przemysłu. W szczególności polecane są dla branży HVAC, a także przemysłu spożywczego, kolejnictwa, technik basenowych. Znajdą zastosowanie przy wydobyciu i przetwórstwie paliw oraz w wielu zautomatyzowanych fabrykach.
Falowniki wektorowe Sanyu zostały zaprojektowane z myślą o usprawnieniu procesów oraz o obniżeniu ich kosztów. Dlatego posiadają one funkcje „energy-saving”, dzięki której redukują w znaczącym stopniu zużycie energii elektrycznej przez silniki. W efekcie koszty procesowe zostają obniżone zarówno na etapie rozruchu procesu, jak również jego utrzymania na zoptymalizowanym poziomie wydajności i prędkości.
Falowniki usprawniają prowadzenie procesów również dzięki funkcji lotnego startu oraz możliwości zadania aż do 16 prędkości silnika. Dzięki takim rozwiązaniom możliwy jest szybki powrót do pracy po przestoju, a także zaprogramowanie urządzenia do odpowiedniego, automatycznego działania w zależności od obciążenia układu. Taka automatyzacja procesu pozwala na zaoszczędzenie czasu, a co za tym idzie także pieniędzy w przedsiębiorstwie.
Wśród kolejnych ważnych cech falowników warto zwrócić uwagę na ich samoczynne dostosowywanie pracy do aktualnego obciążenia, co zapewnia komfort i praktycznie bezobsługowe działanie urządzenia. Z kolei 18 rodzajów zabezpieczeń oraz funkcja „emergency stop” (awaryjne hamowanie), które wprowadziliśmy do naszych urządzeń, stanowi gwarancję bezpiecznej pracy.
Zastosowanie w branżach
SPOŻYWCZY
Zautomatyzowana, nowoczesna branża spożywcza opiera się na wykorzystaniu zaawansowanych technologiczne linii produkcyjnych. Jako przykład chcielibyśmy zaproponować Państwu linię do produkcji ciastek, która składa się z kilku elementów i łączących je przenośników. Na uwagę zasługują tutaj falowniki przenośników, mieszadeł, krajalnic, czy urządzeń służących do dekoracji, pozwalające na połączenie wielu oddzielnych… Czytaj więcej.
CHEMICZNY
Wykorzystanie falowników przemysłowych w układach przetwórstwa chemicznego jest jednym ze standardowych rozwiązań w chemii nieorganicznej i organicznej. Technologia chemiczna, będąca podstawą tego rodzaju przemysłu, opiera się na wielkogabarytowych instalacjach, w których automatyzacja jest niezbędna do uzyskania wysokiej wydajności oraz czystości produktu, jak również skrócenia czasu, niezbędnego do jego otrzymania…. Czytaj więcej.
WYDOBYWCZY
Przemysł wydobywczy jest jedną z tych dziedzin, w których wykorzystanie różnorodnych falowników jest powszechne. Do najczęściej spotykanych należą falowniki do wentylatorów i dmuchaw, falowniki do pomp, falowniki do silników maszyn wydobywających kruszywo…. Czytaj więcej.
METALURGNICZNY
W skład przemysłu metalurgicznego wchodzą takie działy jak wydobycie rud, wzbogacanie, przetapianie, a następnie formowanie i obróbka gotowych metali. Na każdym z wymienionych etapów są wykorzystywane przemysłowe falowniki silników, kontrolujące poszczególne procesy… Czytaj więcej.
Pozostałe produkty
Masz pytania?
Nie wahaj się ich zadać! Nasi specjaliści pomogą Ci dobrać odpowiedni falownik lub softstart.
Możesz też liczyć na pomoc przy wdrożeniu sprzętu lub planowaniu parku maszynowego.