Branża Wydobywcza

Przemysł wydobywczy jest jedną z tych dziedzin, w których wykorzystanie różnorodnych falowników jest powszechne. Do najczęściej spotykanych należą falowniki do wentylatorów i dmuchaw, falowniki do pomp, falowniki do silników maszyn wydobywających kruszywo.

Falowniki w Przemyśle Wydobywczym

Falowniki do wentylatorów i dmuchaw mają za zadanie zapewnić górnikom odpowiedni dopływ świeżego powietrza. Tunele muszą być wentylowane z dużą wydajnością i mocą, a jednocześnie niezbędne jest ich odpowiednie przygotowanie, na przykład poprzez usunięcie pyłu. W tym celu zastosowane falowniki do wentylatorów muszą charakteryzować się wysoką jakością, by mogły przez długi czas z jednakową wydajnością wtłaczać świeże powietrze pod ziemię.

Drugim rodzajem często spotykanych przemienników częstotliwości są falowniki do pomp. Nie jest rzadkim przypadkiem, iż korytarze kopalni zostają zalane przez wodę, dlatego wymaga ona późniejszego wypompowania w celu ich odblokowania i przywrócenia do użytku. Zastosowanie falownika do pompy gwarantuje, iż proces ten zostanie przeprowadzony szybko i sprawnie, z możliwością regulacji przepływu w celu uniknięcia fluktuacji czy innych, niepożądanych zjawisk.

Falownik Wektorowy SX2000
Softstart Bypass SSXA
sanyu zalety

Falowniki silników maszyn wydobywczych muszą być dostosowane nie tylko do tych kilku wymagań. Ze względu na obsługę trudnych maszyn, powinny charakteryzować się dużą niezawodnością, łatwością sterowania oraz możliwością swobodnego dostosowywania ich pracy do założeń, ale także do aktualnie napotkanych przeszkód. Tylko spełnienie tych wymagań gwarantuje małą ilość przestojów w wydobyciu urobku.

Oprócz substancji stałych, przemysł wydobywczy zajmuje się także wydobyciem ropy naftowej. Ze względu na jej stan skupienia, niezbędne są w tym przypadku duże odwierty i systemy pompujące, które pozwalają na zgromadzenie jej w zbiornikach. Nic więc dziwnego, że również w tym przypadku zastosowanie znalazły falowniki, służące do regulacji pracy pomp.

Zastosowanie

 Wentylatory

 Dmuchawy

 Pompy

 Maszyny wydobywcze

Polecane produkty

Falownik Wektorowy SX2000

Falownik SX2000

Falowniki wektorowe serii SX2000 dzięki oparciu w nich sterowania o system wektorowy, gwarantują możliwość bardzo precyzyjnej kontroli prędkości obrotowej silnika i stałości momentu obrotowego, w całym zakresie pracy.

poznaj falownikkup online
Softstart Bypass SSXA

Softstart SSXA

Softstarty  SSXA są nowoczesnymi urządzeniami wysokiej jakości. Ich zastosowanie ma na celu łagodny rozruch silników o dużej mocy i bezwładności, co eliminuje lub znacząco ogranicza udary prądowe, które mogłyby powstać podczas jego uruchamiania.

poznaj softstartkup online

Masz pytania?

Nie wahaj się ich zadać! Nasi specjaliści pomogą Ci dobrać odpowiedni falownik lub softstart.

Możesz też liczyć na pomoc przy wdrożeniu sprzętu lub planowaniu parku maszynowego.


falownik sanyu rycina